Джерела Трускавця для зовнішнього використання
Джерело № 3
Джерело № 3 («Броніслава») розташовано у курортній балці на відстані 400 м від центру курорту, каптованого дерев'яним колодязем.
За хімічним складом вода джерела № 3 - хлоридно-сульфатно-натрієво-кальцієва з мінералізацією 12-16 г / л. За численними клінічними спостереженнями, вона збуджує діяльність секреторних клітин і розріджує слиз на оболонках верхніх дихальних шляхів, полегшує відхаркування, покращує кровообіг, заспокоює і зменшує запальний процес слизової оболонки носоглотки і верхніх дихальних шляхів.
Вода джерела № 3 застосовується для полоскання горла, носових душів та інгаляцій при хронічних катаррах верхніх дихальних шляхів.
Джерело № 6
Джерело № 6 («Едвард»), розташовано по ходу курортної балки поряд з санаторієм «Кришталевий палац», в 300 м від центру курорту, являє собою стару озокеритові шахту з бічним штреком, заповнену мінеральною водою. Джерело каптовано дерев'яним зрубом і на поверхні оформлений красивим дерев'яним павільйоном з високим тесовим дахом.
За хімічним складом вода джерела № 6 сірководнева, сульфатно-хлоридно-гідрокарбонатно-кальцієво-натрієво-магнієва з мінералізацією 4-6 г / л і вмістом 26 мг / л вільного сірководню.
Джерело використовується для відпуску мінеральних сірчистих ванн або сірчано-солоних з розведенням з водою джерела № 7.
Джерело № 7
Джерело № 7 («Фердинанд»), розташовано в курортному парку, являє собою стару дерев'яну шахту з видобутку озокериту, заповнену мінеральною водою.
За характером мінералізації вода джерела № 7 сірководнево-хлоридно-натрієва, з високою мінералізацією (до 300 г / л) і з вмістом до 70 мг / л вільного сірководню. Як високо мінералізована вода, що містить вільний сірководень, застосовується у розведенні з водою джерел № 6, 8 і 9 для відпуску ропних або сірчано-солоних ванн.
Джерело № 8
Джерело № 8 («Еммануїл») розташовано в урочищі Липки, являє собою колишню шахту з видобутку свинцевого блиску, каптованого дерев'яним зрубом та заповненого мінеральною водою.
За хімічним складом вода джерела № 8 сульфатно-хлоридно-гідрокарбонатно-кальцієво-натрієво-магнієва з невисокою мінералізацією (до 4 г / л) і з малим насиченням вільного сірководню (до 6-7 мг). Джерело використовується для мінеральних сірчастих ванн, а при змішуванні з водою джерела № 7 - для відпустки ропних або сірчано-солоних ванн.
Джерело № 9
Джерело № 9 («Анна»), розташовано в урочищі Липки, поблизу джерела № 8 (на відстані 65 м від джерела № 8), з'єднане з останніми двома поперечними штреками. Як і джерело № 8, представляє собою стару шахту з видобутку свинцевого блиску з дерев'яним зрубом, заповнену мінеральною водою.
За хімічним складом вода джерела № 9 ідентична воді джерела № 8 і використовується для відпуску мінеральних та сірчано-солоних ванн у водолікарнях курорту.
Джерело № 10
Джерело № 10 («Катерина») розташовано у передмісті курорту Помярки, являє собою стару озокеритові шахту з дерев'яним зрубом, заповнену мінеральною водою. За хімічним складом вода джерела № 10 - сірководнева-хлоридно-натрієва з високою мінералізацією (до 300 мг / л), використовується в розведенні до певної концентрації (1-6% солей) для відпустки сірчано-солоних ванн у водолікарнях курорту.